بازي فکري

تاثیر بازی های فکری

بازي فکري RJ

چرا بازی برای کودکان انقدر مهم است؟

اکثر برنامه های آموزش مهدکودک عمدتا مربوط به یادگیری و عملکرد است. بازی بیشتر حالت سایه ای در آنجا دارد و هنگامی که کودکان به مدرسه ورود می کنند، والدین نیز بیشتر در زمینه یادگیری آن ها در مدرسه تمرکز می کنند. بازی کودکانه اغلب به عنوان یک سرگرمی صرف مورد توجه قرار می گیرد. اما تاثیر بازی های فکری بر مغز را نمی توان نادیده گرفت.

یادگیری از طریق بازی شما را خوشحال می کند

بازی در اوایل کودکی بیشترین تأثیر را در رشد مغز دارد. کنجکاوی، لذت کشف و شادی مرتبط با آن در بازی منجر به فعال شدن سیستم دوپامین می شود. این ناحیه از مغز به موارد و حوادث اطراف ما معنایی ماندگار می بخشد.

اگر بازی از اهمیت بالایی برخوردار باشد، مهارت های خاصی از نظر عصبی به وجود می آیند مانند تمرکز، پشتکار، انگیزه و راه حل. این مدارهای موجود در مغز در اواخر زندگی تصمیم می گیرند که:

آیا کودک دوست دارد خود را به کارهای جدید اختصاص دهد؟

آیا می تواند به صورت متمرکز یاد بگیرد یا به طور جدی بدنبال راه حل است؟

موتور کنجکاوی است

محققان یادگیری اظهار داشته اند: فعالیت خود افراد مهمترین شکل از یادگیری است. این مورد از ابتدا به عنوان یک انگیزه درونی، کنجکاوی برای کشف جهان و شناخت خود به صورت خودکارآمد وجود دارد. کودک در بازی محیط خود را تسخیر می کند و واقعیت زندگی خود را می سازد.

بازی گسترده، کودک را قادر می سازد تا تجارب معناداری از خود را در تصاویر، افکار و اعمال درونی ایجاد و ذخیره کند. اینها به نوبه خود پایه ای برای رشد شناختی و انگیزه یادگیری کودک است.

بازی برای رشد کودکان به چه معناست؟

کودکان، همیشه و در همه جای جهان بازی می کنند. این بازی یک نیاز اساسی انسان است، لذت بخش و سرگرم کننده است. به عبارت دیگر؛ بازی حیاتی است. زیرا بازی یک نیاز اساسی برای تمام فرایندهای یادگیری و تصاحب فعال جهان است. آنچه در اینجا دقیقاً اتفاق می افتد امروز از نظر علمی ثابت شده است.

درک جهان برای انسان از اهمیت حیاتی برخوردار است تا بتواند در آن وجود داشته باشد. کودکان می خواهند چیزها را درک کنند. آنها به روشی کاملاً بی طرفانه به همه چیز جدید نزدیک می شوند و با امتحان کردن آنها می آموزند. از این طریق آنها تجربه خود را گسترش می دهند و دانش عملی فرا می گیرند.

تهران – فاطمی
خیابان صدر
پلاک۴۷

یک فکر در مورد “تاثیر بازی های فکری

 1. کامران صابری گفت:

  مطلب بسیار مناسبی بود ، با تشکر از وبسایت خوبتان

  1. مدیریت سایت گفت:

   با سلام و احترام
   ممنون به خاطر دیدگاه خوبتان
   موفق باشید

 2. منصوری گفت:

  بسیار عااالی بود.. با آرزوی بهترین جایگاه برای وبسایت
  RJ BAZAR

  1. آرجِی بازار گفت:

   ممنون از حسن نظر شما.

 3. آسمان گفت:

  چقدر خوبه که با پایه و اساس علمی کار میکنید

 4. ... گفت:

  با سلام و خسته نباشید. ممنون از محتوای خوب سایت شما. انشاءالله روزی بازیهای فکری بخوبی جایگزین محافل سخنان بیهوده شده و موجب تقویت مغز و روابط شود. موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *